טיפים תכנוניים עבור מטבחים כפריים

כשאתם מבקשים לגבש מטבחים כפריים בבית, אתם מבטיחים עיצוב מיוחד במינו, שיקנה לבית שלכם מראה אותנטי במיוחד. במטבח זה, החשיבות אינה טמונה רק במבנה העיקרי של האבזור: ארונות, מגירות, מדפים ומשטחי עבודה, אלא גם במראה של רכיבי המשנה שלהם: ידיות, מסגרות מדף ואופן סיתות קצוות משטח העבודה. מטבחים כפריים יכולים להתגבש בבית הלקוח במגוון דרכים, והרי הן לפניכם.

טיפ לעיצוב מטבח כפרי בסגנון פרובנס

במטבח זה משלב המעצב גוון לבן עם צבע כהה יותר שישמש כגוון משני: כחול ים, חום עץ, וכד'. הרעיון מבוסס על כך שהמטבח לבן במהותו אך צבע נוסף תורם לעיצוב הפרזול בארונות ובמגירות, בצדודיות של המדפים, ואפילו בחלקים הקדמיים והצדיים של משטחי העבודה. 

טיפ לעיצוב מטבח כפרי בסגנון העץ המלא

מטבח זה נקרא בתעשיית ייצור המטבחים גם 'מטבח איטלקי'. בפורמט עיצוב זה הצבע של העץ, חום בעל גוון אגוז או אלון על פי רוב (שנחשב ממוצע ב- RGB שלו בסקאלת הגוונים החומים) חולש על פני כל חלק במטבח. גם שם, מומלץ להבחין את פרזול הידיות ומשקופי המדפים והארונות בגוון חום אחר, לרוב כהה יותר מהגוון שאוזכר כאן. 

טיפ לעיצוב מטבח כפרי בעל צביון עכשווי

מטבח זה כפרי בעיצוב שלו במובן זה שהוא אינו מבוסס על עקרונות עיצוב בורגניים. בשל גוונו הלבן הבהיר הוא מאד מתאים לשמש כמטבח בעיצוב בן זמננו. מה מייחד אותו כמעוצב כפרי?  דלתות הארון מגולפות ולא חלקות מקשה אחת, לרוב הן גם יהיו מבוססות על עיצוב מט ולא על גוון מבריק. על כל דלת ישנה ידית פרזול מעוצבת, מה שלא קורה כמעט במטבחים בורגניים, שם המינימליזם הוא שקובע את העיצוב. משטח העבודה במטבח מסוג כזה יהיה גם כן בעל גוון בהיר, אך תצורה כפרית מסותתת ואותנטית.

טיפ לגיבוש הפרספקטיבה במטבח כפרי באשר הוא

תמיד תשתדלו לבחור בגוונים כהים בסקאלת הצבע שבחרתם בכל רכיב כאשר המטבח קטן, ובגוון בהיר כאשר המטבח גדול – בהתאמה. תכננו את גובה משטח העבודה נמוך בין חלקו התחתון לעליון (לא גובה ההטמעה, אלא עומק מראה המשטח) במטבח קטן, וגבוה (עמוק) כאשר המטבח גדול.